Aşağıdaki koşullar yalnızca www.feyzanjewellery.com ve mobil uygulamalarımız için geçerlidir.

İade ve Değişim Koşulları:

Ürünlerimiz yasal çerçeve içerisinde cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde iade alınabilmektedir. Kişiye özel olarak tasarlanıp üretilen, değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler iade kapsamı dışındadır. Müşteri parmağına göre ölçüsü değiştirilen ürünler ve üzerine özel yazılar yazılmış ürünler ve sertifikası kaybolmuş hiçbir ürün iade alınamaz. Aynı koşullar değiştirilmek istenen ürünler için de geçerlidir.

 • İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünlerin kesinlikle iadesi kabul edilmemektedir. Faturası olmayan siparişler iade alınmayacaktır.
 • Öncelikle iade talebinizi yazılı olarak info@feyzanjewellery.com e-mail adresine iletmelisiniz.
 • Size iletilecek olan adrese iade etmek istediğiniz ürünü teslim aldığınız şekliyle (ürün, fatura, sertifika, ürün kutusu ve ambalajı ile birlikte Satıcı’ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı ve diğer tüm evrak ve materyallerle) eksiksiz olarak iletmeniz gerekmektedir.
 • İadesi talep edilen ürün Satıcı’ya ulaştıktan sonra iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği Satıcı Şirket kalite ekspertiz ekibi tarafından 5 iş günü içerisinde ürün incelenip, iade durumu hakkında bilgi verilecektir.
 • İade gönderimi sırasında kargo firmasından veya iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelebilecek bozulma vb. değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu, kargo ve sigorta masrafları dahil oluşacak tüm masraflar iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir. Söz konusu hakkın süresi içerisinde kullanılması durumunda, Ürün'ün azami üç (3) gün içerisinde, Satıcı'nın adresine gönderilmesi zorunludur.
 • İade onaylandığı takdirde 10 iş günü içerisinde ürün/ürünlerin bedeli, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına; havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
 • İade tutarının kredi kartına yansıması bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte 1 - 7 iş günü sürebilmektedir.
 • Değişim talebi durumunda, değişimi gerçekleştirilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünlerin kesinlikle değişimi talep edilemez.
 • Satışı gerçekleştirilen ürünün ayarının aynı ayar grubundan başka bir ürünle değişimi gerçekleştirilebilir. İşçiliksiz ürünler ile değişimi talep edilemez.

Teslimat Koşulları:

Siparişiniz, anlaşmalı olunan Yurtiçi Kargo firması tarafından sigortalı olarak teslim edilecek olup, size teslim edilene kadar Şirket sorumluluğu ve güvencesi altındadır.

 • Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 1-3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin uzaklığına göre de kargo şirketi 1-7 gün içerisinde siparişinizi size ulaştırılacaktır. 
 • Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. 
 • Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.
 • Satın aldığınız ürünler bir teyit e-postası ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.
 • Site’de ve mobil uygulamasında satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda Alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda Alıcı eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da Alıcı’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.
 • Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.
 • Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri info@feyzanjewellery.com e-posta adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.
 • Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı Alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur.