Sitenin ve mobil uygulamanın genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi’nin www.feyzanjewellery.com ve Feyzan Kuyumculuk Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin mobil uygulaması kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.feyzanjewellery.com sitesini ya da Feyzan Kuyumculuk Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin mobil uygulamasını kullanmayınız. Siteyi ya da mobil uygulamayı kullanarak ve/veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı üyelik formunu doldurarak bu sayfada yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. 

1. Taraflar

I)  www.feyzanjewellery.com (“İnternet Sitesi”) faaliyetlerini yürüten Rüstem Paşa Mah. Mısır Çarşısı No:5, 34116 Fatih-İstanbul adresinde mukim Feyzan Kuyumculuk Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi (Bundan böyle "Şirket” olarak anılacaktır).

II)   Şirket’e ait Site ve mobil uygulamaya üye olan kişi ("Üye")

III) Şirket’e ait Site ve mobil uygulamayı alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişi (“Kullanıcı”) 

2. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme'nin konusu Şirket’e ait Site ve mobil uygulamaların genel kullanım şartları, kurallar, üyenin faydalanma ve işlem yapma şartlarının ve yasal sorumlulukların belirlenmesidir.

İşbu sözleşmesinin kurulması için, Üye’nin Üyelik Formun’da istenilen Üye(lik) Bilgileri'ni ve tespit edeceği şifreyi girmesi, yasal ve sözleşmesel olarak talep edilen ve gerekli onay ve/veya izinleri vererek [Hesap oluştur/Kayıt Ol] butonuna basması gerekli ve yeterlidir. 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

3.1. 18 yaşından küçük kişilerin İnternet Sitesinden alışveriş yapmaları Kanunen yasaktır. Kişiler siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul ederler.

3.2. Üye, İnternet Sitesi’ne üye olurken bildirdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Şirket’in bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle bir sorumluluğunun bulunmadığı ve uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 

3.3. Üye ve Kullanıcı İnternet Sitesi’ne sosyal medya hesabı üzerinden girmesi halinde Şirket’e işbu Sözleşme’nin konusu çerçevesinde ilgili hesabına erişim için gerekli yetki ve izinleri verdiğini kabul ve beyan eder.

3.4. Üye, üyelik formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla Üyeye iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Şirket’in kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu üyelik sözleşmenin onaylanması ile Şirket yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini, kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde üçüncü kişilerle paylaşabileceğini kabul  eder.

3.5. Üye ve Kullanıcı İnternet Sitesin’den yaptığı alışverişin kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, herhangi bir ticari amaç içerisinde alışveriş yapmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Üye ve Kullanıcı’nın İnternet Sitesi üzerinden satın almış olduğu ürünleri ticari amaç ile başkalarına satması veya satın almış olduğu üründen ticari bir kazanç elde ettiğinin tespiti halinde Şirket’in üyelik sözleşmesini feshetme hakkı vardır. Ayrıca, Şirket’in söz konusu haksız kullanımdan dolayı her türlü tazminat ve sair hakları saklıdır. Üye, bu durumun Sınai Mülkiyet Kanununa aykırı bir eylem olduğunu kabul ve beyan eder.

3.6. Üye, İnternet Site’nin kullanımına imkan veren hesaplar, kullanıcı adı ve şifre de dahil olmak üzere tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumludur. Üye’ye ait hesap, kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleştirilen her işlem bizzat Üye tarafından gerçekleştirilmiş addedilecek ve bu bilgilerinin Üye dışında bir kişi tarafından kullanılması, kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle Üye ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı zararlardan münhasıran Üye sorumlu olup, Şirket’in söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. Üye, şifresinin yetkisiz kullanımı veya güvenliğin başka şekilde ihlalinden haberdar olduğunda bu durumu derhal Şirket’e bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 

3.7. Üye ve Kullanıcı İnternet Sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Şirket, Üye ve Kullanıcı’nın İnternet Sitesi üzerinde ve/veya işlemler sırasında gerçekleştirdiği faaliyetler ve/veya işbu Sözleşme ve yasaya aykırı eylemleri neticesinde üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üye ve Kullanıcı üçüncü kişilerden ve/veya kamu kurumlarından bu kapsamda gelecek her türlü talep ile Üye’nin Sözleşme’de veya ilgili mevzuatta belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Şirket’in uğrayacağı zararlar ilk talepte ferileri ile birlikte ödenmek üzere Üye ve Kullanıcılara rücu hakkı bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.8. Üye ve Kullanıcı Site’de gerçekleştireceği tüm işlemlerde işbu Sözleşme ile İnternet Sitesinde zaman zaman yayınlanabilecek koşullar ile kanuna, ahlaka ve adaba, dürüstlük ilkelerine uyacak, herhangi bir yöntem ile İnternet Sitesinin işleyişini engelleyebilecek davranışlarda, üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden veya etme tehlikesi bulunan fiillerde bulunmayacaktır. Şirket’in işbu sözleşmede sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Üye veya Kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.

3.9. İnternet Site’si üzerinden satışa sunulan ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları yalnızca internet sitesi için geçerli olup, Şirket mağazalarında veya diğer tüm satış kanallarında geçerli değildir.

3.10. Şirket, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, Üye ve Kullanıcı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme, gerçekleştirmeme hakkını saklı tutar. 

3.11.Şirket Üye’nin ve Kullanıcı’nın 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuatta dahil olmak üzere kişisel bilgilerini Kanunların izin verdiği şekil ve şartlarda yasal yükümlülük kapsamında 3. Kişiler ile paylaşabilir. 

3.12. Üye İnternet Sitesi üzerinde bulunan ürünlerin satışının ayrı bir sözleşmenin kabulüne bağlı olduğunu, alışveriş sepetindeki ürünlerin satın alım tamamlanana kadar Üye için tutulmadığını, İnternet Sitesi üzerinden yapılan satışlara ilişkin olarak ilgili tüketici mevzuatında yer alan hükümlerin uygulanmakta olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.13. Üye tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirket veya ilgili kuruluşlarca sistemlerde ve internet altyapısında alınmıştır. İnternet Sitesi kullanımlarında tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirket'ten bağımsız olarak Üye ile ilgili Banka ve benzeri Kart ve Ödeme Kuruluşları arasında online olarak gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı "şifresi" gibi bilgiler Şirket tarafından görülmez ve kaydedilmez).

3.13. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da Havale/EFT’nin Satıcı hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

3.14. Şirket, İnternet Sitesi ve mobil uygulamasında satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcı eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir. Sipariş iptali durumunda ürün için alınan tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, Havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına herhangi bir cezai şart, faiz vs. olmaksızın, aynen iade edilir.

3.15. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi Kullanıcı tarafından İnternet Sitesi üzerinden yapılabilir. Üyenin talebi doğrultusunda Şirket tarafından gerekli işlem yapılır. Üyenin hesabını sonlandırması veya sözleşmenin feshi halinde Şirket hesaba ilişkin bilgileri dahil her türlü verileri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde silme/silmeme, üçüncü kişilerle paylaşma/paylaşmama hakkını saklı tutar ve ilgili kanun kapsamının gereklerine uygun olarak muhafaza edebilir. Üyenin bu halde Şirket’ten hiçbir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır. 

3.16. Şirket tarafından İnternet Sitesi iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, İnternet Sitesine erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

3.17. Şirket Site’nin, mobil uygulamasının virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için Üye ve Kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda Üye ve Kullanıcı İnternet Sitesine ve mobil uygulamasına girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

3.18. İnternet Sitesi ile mobil uygulamaya ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, İnternet Sitesinde yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Şirket’in hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır. 

3.19. Üye ve Kullanıcı, İnternet Sitesi ve Şirket’e ait mobil uygulamayı kullanmasından, hizmetlerden veya paylaşılan içeriklerden yararlanılmasından doğan tüm sorumluluğu ve riski üstlendiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Şirket, İnternet Sitesi ve mobil uygulamasını ve içeriğine dahil tüm unsurları İnternet Sitesi ve İnternet Sitesi üzerinden sunulan ürünler ve hizmetler olduğu gibi sunulmaktadır olup, bu kapsamda Şirket’in bunların doğruluğu, tamlığı ve güvenliği ile ilgilin herhangi bir açık veya dolaylı garanti sağlamamakta ve sorumluluğu bulunmamaktadır. İnternet Sitesi ve mobil uygulama yoluyla sağlanan tüm düşünce, tavsiye, hizmet veya diğer bilgi ve materyalin doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır. Şirket, işbu sözleşme kapsamında ticari elverişli, belli bir amaca veya kullanıma uygunluk veya ihlalin söz konusu olmamasına ilişkin olarak herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. 

3.20. Siteden Şirket’in sahibi olmadığı internet site ve sitelerine bağlantı verilmesi halinde Şirket’in işbu site ve sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan, hiçbir hal ve surette hukuki, cezai, idari ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İşbu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen Üye ve Kullanıcılara aittir.

3.21. Üye ve Kullanıcı, İnternet Sitesi ve İnternet Sitesi üzerinden sunulan içeriklere erişim ve bunların kalitesinin büyük ölçüde ilgili internet servis sağlayıcısından temin edilen hizmetin kalitesine dayandığını ve söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Şirket’in herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını, İnternet Sitesi’nin işleyişinin kusurdan ari olmadığını ve zaman zaman teknik aksaklıklar veya erişim engelleriyle karşılaşabileceğini bildiğini kabul ve beyan eder.

3.22. Üye, Şirket’in her ne sebeple olursa olsun üyelik işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul eder             

3.23. Şirket, İnternet Sitesinin ve mobil uygulamasının içeriğini dilediği zaman değiştirme, Üye ve Kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya işbu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma veya Şirket İnternet Sitesinde kayıtlı üye bilgi ve verilerini silme veya anonimleştirme hakkını saklı tutar. Şirket belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır.

3.24. Üye bilgileri Şirket tarafından daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletilmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda iş birliği yaptığı firmalarla yürürlükteki Kişisel Verileri Koruması Hakkındaki Kanun ve ilgili mevzuatların izin verdiği şekil ve şartlarda paylaşılabilmektedir. Amaç İnternet Sitesinin Üye ve Kullanıcılara sunduğu deneyimi ve İnternet Sitesini geliştirmektir.

3.25. Kullanıcı ve Üye tarafından sağlanan bilgi ve içeriklere ilişkin düzenlemeler işbu Sözleşme’nin eki ve ayrılmaz parçası olan Gizlilik ve Güvenlik Politikası kapsamında düzenlenmekte olup Şirket, Kullanıcı bilgilerini işbu Sözleşme ve Gizlilik ve Güvenlik Politikası’nda belirtilen kapsam dışında kullanmayacak ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

3.26. Bir üyenin birden fazla hesabı olamaz. Aksi durumun tespiti halinde sahteliği tespit edilen hesapların üyeye bildirimde bulunmaksızın kapatılması/dondurulması tamamen Şirket takdirindedir. Birden fazla hesap ile sistemden kazanç elde etmeye çalışan üyenin bu kazanımları korunmaz ve ihlal halinin birden fazla kez vuku bulması halinde ilgili aykırılık üye sözleşmesinin esaslı ihlal hallerinden olacağından, Şirket’in üyelikten çıkarma dahil sair yollara başvurma hakkı saklıdır.

3.27. Şirket’in herhangi bir sebep göstermeksizin ve herhangi bir ihbarda bulunmaksızın işbu Sözleşme ve eki niteliğindeki Gizlilik ve Güvenlik Politikası ve Site üzerinden yayınladığı ve mobil uygulamada bulunan sair koşulları dilediği zamanda tek taraflı olarak değiştirme, güncelleme ve Site’yi ve mobil uygulamayı yeniden organize etme, konu, kapsam ve içeriğini değiştirme, yayını durdurma hakkı saklıdır. Gerek görmesi halinde elektronik posta ile Üye Kullanıcılara bildirebilir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Sitenin, Şirket’e ait mobil uygulamanın veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacak olup, Şirket’in Üye ve Kullanıcılara ilgili değişikliklere, güncellemeleri bildirme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Söz konusu dokümanların düzenli bir şekilde takip edilmesinden Üye/Kullanıcı bizzat sorumlu olacaktır. 

3.28. Taraflar, Şirket’e ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193′e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

3.29. Üye ve Kullanıcı servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren işbu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul ve taahhüt eder. Üye ve Kullanıcı iş bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeni ile Şirket’in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Şirket üyenin sözleşmeye aykırı davranışları nedeni ile kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari ve/veya adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkına sahiptir. 

3.30. Şirket işbu İnternet Sitesi ve mobil uygulamasının genel görünüm ve dizaynı ile İnternet Sitesi ile mobil uygulamadaki tüm bilgi, resim, ticari marka, ticari unvan, www.feyzanjewellery.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet Sitesinde veya mobil uygulamada bulunan hiçbir materyal; izin alınmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. İnternet sitesinin veya mobil uygulamanın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Üye ve Kullanıcı’nın bu haksız davranışlarından dolayı Şirket’in her türlü tazminat ve sair taleplerde bulunma hakkı ve Şirket’in burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

4. Sözleşmenin Feshi 

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Şirket tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Üye dilediği zaman elektronik ortamda üyeliğini sonlandırabileceği gibi Şirket de hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliği sonlandırmak sureti ile sözleşmeyi feshedebilir. Üyenin hesabını sonlandırması veya sözleşmenin feshi halinde Şirket hesaba ilişkin bilgileri dahil her türlü verileri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamının gereklerine uygun olarak muhafaza edilir. 

5. Mücbir Sebepler 

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm hallerde, Şirket, işbu sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Şirket için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt olarak değerlendirilmeyecek ve bu durumlar için Şirketten herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, salgın hastalık, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır. Şirket, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Mücbir sebep süresince Taraflar’ın edimleri askıya alınır. Mücbir sebebin 1 (bir) aydan uzun sürmesi halinde işbu Sözleşme hakları ifa edilemeyen Tarafça feshedilebilecektir.

6.Kişisel Verilerin İşlenmesi İzni

İnternet Sitemizi ve Mobil Uygulamamızı ziyaret ettiğinizde, İnternet Sitesinden, Mobil Uygulama’dan mal veya hizmet aldığınızda veya  İnternet Sitemize üye olduğunuzda paylaşmanız suretiyle toplanan kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”) kapsamında “Veri Sorumlusu” sıfatına sahip olan Feyzan Kuyumculuk Turizm İnşaat Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketimiz tarafından, Şirketimizden aldığınız ürün ve hizmetlerin sizlere ulaştırılması, sözleşmesel yükümlülüklerimizin ifası, bilgi güvenliğinin sağlanması, ürün ve hizmetlerimizin sizlere tanıtılması, web sitemizde yer alan onay kutucuğu aracılığıyla onay vermeniz halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi, tarafınıza dergi ve tanıtıcı broşür gönderilmesi, ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, kampanyalarımızdan sizlerin haberdar edilmesi amaçlarıyla KVKK’nın 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dâhilinde işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin saklanması için hizmetlerinden faydalandığımız, fiziksel server ve/veya bulut hizmeti aldığımız yurt içi/yurt dışı kişi ve kurumlara, onay vermeniz halinde tarafınıza gönderilecek olan ticari elektronik iletilerin size ulaştırılması amacıyla hizmet aldığımız üçüncü parti iş ortaklarımıza yurtiçi ve yurtdışında KVK Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde aktarılabilmektedir.

Kişisel Verilerinizin işlenmesi ile ilgili olarak Veri Sorumlusu olan Şirketimize başvurarak, kişisel verinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel veriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, yukarıda belirtilen işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerinizin Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahip olduğunuzu bilgilerinize sunarız. Yukarıda belirtilen haklarınıza ilişkin taleplerinizi bir dilekçe ile, kimlik fotokopiniz ve diğer iletişim bilgilerinizi de eklemek suretiyle ıslak imzalı olarak Şirketimizin Rüstem Paşa Mah. Mısır Çarşısı içi Dk:5 Eminönü Fatih İstanbul adresine, bizzat elden iletebilir, noter kanalıyla veya iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderebilirsiniz

Kullanıcı, yukarıda verilen kişisel verilerin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin bilgilendirme hükümlerini okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve belirtilen tüm şekil, amaç ve nedenlere binaen kişisel verilerinin işlenmesine ve üçüncü kişilere aktarılmasına özgür iradesiyle ve açık bir şekilde onay-rıza verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.Elektronik Ticari İleti Gönderimi İzni

7.1. Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini www.feyzanjewellery.com’a girerek bu Sözleşmeyi onaylayan Üye; kanunlara uygun şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin kendisine özel çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, satış ve pazarlama amacıyla, keza, mağaza kartı, üyelik bilgilendirme, işlem ve uygulamaları için Şirket’e SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ve diğer online reklam ağları, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, (cihazında açık ise) bluetooth-diğer kablosuz ağlar ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderimi için açıkca izin ve onay verir.

7.2. Üye www.feyzanjewellery.com' a üye olarak vermiş olduğu kişisel bilgiler aracılığı ile Şirket ve mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler-kuruluşlar tarafından izinli pazarlama kapsamındaki indirimler, kampanyalar ve bilgilendirmelerin tarafına SMS, e-posta ve her türlü dijital iletişim araçları ile gönderilmesine muvafakat etmiş sayılır. Üye, Şirket’en gönderilen maillerin alt kısmında bulunan "Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." linkine tıklayarak veya Misafir hesabındaki Hesap Bilgisi kısmında yer alan Duyuru Kanallarındaki onay işaretini kaldırarak veya gönderilen SMS'lerin içeriğinde yer alan yönlendirme bağlantısı ile günlük ticari ileti gönderim listesinden kolayca ve ücretsiz çıkabilmektedir. Üyenin bu husustaki açık bildirimine göre belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler devam eder).

7.3. İletişim tercihlerini değiştirerek herhangi bir iletişim kanalı-adresi için ticari elektronik iletişimi durduran veya ticari elektronik iletilerimizdeki red işlemini yapan Üye, üyelik sayfasında iletişim istedikleri yönünde işlem yaptığında, ayrıca bir izin/onaya gerek olmaksızın ve varsa önceki red bildirimleri dikkate alınmaksızın, burada ve sair suretle verdikleri onaya istinaden ve fakat yine İnternet Sitesinde üyelik sayfasından iletişim tercihini değiştirene veya herhangi bir ticari iletişim için usulünce red bildirimi yapana kadar, ilgili kanaldan ticari elektronik iletileri almaya devam eder.

8. Tebliğat

8.1. Üyenin Şirket’e bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Üyeye yapılan her türlü bildirimin, Üyeye postanın gönderilmesinden 1 gün sonra Kullanıcı’ya ulaştığı kabul edilecektir.

8.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

8.3. Şirket tarafından, Üye'nin sadece yasal elektronik adresinden göndermiş olduğu elektronik postalar dikkate alınmaktadır. 

8.4. Şirket ve Üye, bildirim ve taleplerini ayrıca şahsen veya yazılı olarak da yapabilir. 

9. Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri 

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

10. Yürürlük

İşbu üyelik formunun doldurup onaylaması ya da bu İnternet Sitesi kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Üye, işbu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın Şirket tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

 

SMS/MMS MOBILE MESSAGE MARKETING PROGRAM TERMS AND CONDITIONS

Feyzan Jewellery (hereinafter, “We,” “Us,” “Our”) is offering a mobile messaging program (the “Program”) through AutopilotHQ, Inc. (“Autopilot”), which you agree to use and participate in subject to these Mobile Messaging Terms and Conditions and Privacy Policy (the “Agreement”). By opting in to or participating in any of our Programs, you accept and agree to these terms and conditions, including, without limitation, your agreement to resolve any disputes with us through binding, individual-only arbitration, as detailed in the “Dispute Resolution” section below.

This Agreement is limited to the Program and is not intended to modify other Terms and Conditions that may govern the relationship between you and Us in other contexts.

User Opt In: The Program allows Users to receive SMS/MMS mobile messages by affirmatively opting into the Program, such as through online, offline, or application-based enrollment forms. Regardless of the opt-in method you utilized to join the Program, you agree that this Agreement applies to your participation in the Program. By participating in the Program, you agree to receive autodialed or manually dialed marketing mobile messages (as applicable) at the phone number associated with your opt-in, and you understand that consent is not required to make any purchase from Us. While you consent to receive messages sent using an autodialer, the foregoing shall not be interpreted to suggest or imply that any or all of Our mobile messages are sent using an automatic telephone dialing system (“ATDS” or “autodialer”). Message and data rates may apply.

User Opt Out: If you do not wish to continue participating in the Program, you agree to reply STOP, END, CANCEL, UNSUBSCRIBE, or QUIT to any mobile message from Us in order to opt out of the Program. You may receive an additional mobile message confirming your decision to opt out. You understand and agree that the foregoing options are the only reasonable methods of opting out. You also understand and agree that any other method of opting out, including, but not limited to, texting words other than those set forth above or verbally requesting one of our employees to remove you from our list, is not a reasonable means of opting out.

Duty to Notify and Indemnify: If at any time you intend to stop using the mobile telephone number that has been used to subscribe to the Program, including canceling your service plan or selling or transferring the phone number to another party, you agree that you will complete the User Opt Out process set forth above prior to ending your use of the mobile telephone number. You understand and agree that your agreement to do so is a material part of these terms and conditions. You further agree that, if you discontinue the use of your mobile telephone number without notifying Us of such change, you agree that you will be responsible for all costs (including attorneys’ fees) and liabilities incurred by Us, or any party that assists in the delivery of the mobile messages, as a result of claims brought by individual(s) who are later assigned that mobile telephone number. This duty and agreement shall survive any cancellation or termination of your agreement to participate in any of our Programs.

YOU AGREE THAT YOU SHALL INDEMNIFY, DEFEND, AND HOLD US HARMLESS FROM ANY CLAIM OR LIABILITY RESULTING FROM YOUR FAILURE TO NOTIFY US OF A CHANGE IN THE INFORMATION YOU HAVE PROVIDED, INCLUDING ANY CLAIM OR LIABILITY UNDER THE TELEPHONE CONSUMER PROTECTION ACT, 47 U.S.C. § 227, et seq., OR SIMILAR STATE AND FEDERAL LAWS, AND ANY REGULATIONS PROMULGATED THEREUNDER RESULTING FROM US ATTEMPTING TO CONTACT YOU AT THE MOBILE TELEPHONE NUMBER YOU PROVIDED.

Program Description: Without limiting the scope of the Program, users that opt into the Program can expect to receive messages concerning the marketing and sale of digital and physical products, services, and events. Cost and Frequency: Message and data rates may apply. The Program involves recurring mobile messages, and additional mobile messages may be sent periodically based on your interaction with Us. Support Instructions: For support regarding the Program, text “HELP” to the number you received messages from or email us at info@feyzanjewellery.com. Please note that the use of this email address is not an acceptable method of opting out of the program. Opt outs must be submitted in accordance with the procedures set forth above.

MMS Disclosure: The Program will send SMS TMs (terminating messages) if your mobile device does not support MMS messaging. Our Disclaimer of Warranty: The Program is offered on an "as-is" basis and may not be available in all areas at all times and may not continue to work in the event of product, software, coverage or other changes made by your wireless carrier. We will not be liable for any delays or failures in the receipt of any mobile messages connected with this Program. Delivery of mobile messages is subject to effective transmission from your wireless service provider/network operator and is outside of Our control. We, any party that assists Us in the delivery of the mobile messages, and the respective wireless carriers, including T-Mobile, are not liable for delayed or undelivered mobile messages. Participant Requirements: You must have a wireless device of your own, capable of two-way messaging, be using a participating wireless carrier, and be a wireless service subscriber with text messaging service. Not all cellular phone providers carry the necessary service to participate. Check your phone capabilities for specific text messaging instructions.

Age Restriction: You may not use or engage with the Program if you are under thirteen (13) years of age. If you use or engage with the Program and are between the ages of thirteen (13) and eighteen (18) years of age, you must have your parent’s or legal guardian’s permission to do so. By using or engaging with the Program, you acknowledge and agree that you are not under the age of thirteen (13) years, are between the ages of thirteen (13) and eighteen (18) and have your parent’s or legal guardian’s permission to use or engage with the Program, or are of adult age in your jurisdiction. By using or engaging with the Program, you also acknowledge and agree that you are permitted by your jurisdiction’s Applicable Law to use and/or engage with the Platform.

Prohibited Content: You acknowledge and agree to not send any prohibited content over the Program.

Prohibited content includes: * Any fraudulent, libelous, defamatory, scandalous, threatening, harassing, or stalking activity; * Objectionable content, including profanity, obscenity, lasciviousness, violence, bigotry, hatred, and discrimination on the basis of race, sex, religion, nationality, disability, sexual orientation, or age; * Pirated computer programs, viruses, worms, Trojan horses, or other harmful code; * Any product, service, or promotion that is unlawful where such product, service, or promotion thereof is received; * Any content that implicates and/or references personal health information that is protected by the Health Insurance Portability and Accountability Act (“HIPAA”) or the Health Information Technology for Economic and Clinical Health Act (“HITEC” Act); and * Any other content that is prohibited by Applicable Law in the jurisdiction from which the message is sent.

DISPUTE RESOLUTION - ARBITRATION CLAUSE AND CLASS ACTION WAIVER. PLEASE READ THIS SECTION CAREFULLY. IT AFFECTS YOUR RIGHTS AND WILL HAVE A SUBSTANTIAL IMPACT ON HOW CLAIMS YOU AND WE HAVE AGAINST EACH OTHER ARE RESOLVED: In the event that there is a dispute, claim, or controversy between you and Us, or any other third-party service provider, including Autopilot, acting on Our behalf to transmit the mobile messages within the scope of the Program, arising out of or relating to federal or state statutory claims, common law claims, this Agreement, or the breach, termination, enforcement, interpretation or validity thereof, including the determination of the scope or applicability of this agreement to arbitrate, such dispute, claim, or controversy will be, to the fullest extent permitted by law, determined by arbitration in Rüstem Paşa, 34116 Fatih/İstanbul, Türkiye before one arbitrator. The parties agree to submit the dispute to binding arbitration in accordance with the Commercial Arbitration Rules of the American Arbitration Association (“AAA”) then in effect. Except as otherwise provided herein, the arbitrator shall apply the substantive laws of the Federal Judicial Circuit in which Feyzan Jewellery’s principal place of business is located, without regard to its conflict of laws rules. Within ten (10) calendar days after the arbitration demand is served upon a party, the parties must jointly select an arbitrator with at least five years’ experience in that capacity and who has knowledge of and experience with the subject matter of the dispute. If the parties do not agree on an arbitrator within ten (10) calendar days, a party may petition the AAA to appoint an arbitrator, who must satisfy the same experience requirement. In the event of a dispute, the arbitrator shall decide the enforceability and interpretation of this arbitration agreement in accordance with the Federal Arbitration Act (“FAA”). The parties also agree that the AAA’s rules governing Emergency Measures of Protection shall apply in lieu of seeking emergency injunctive relief from a court. The decision of the arbitrator shall be final and binding, and no party shall have rights of appeal except for those provided in section 10 of the FAA. Each party shall bear its share of the fees paid for the arbitrator and the administration of the arbitration; however, the arbitrator shall have the power to order one party to pay all or any portion of such fees as part of a well-reasoned decision. The parties agree that the arbitrator shall have the authority to award attorneys’ fees only to the extent expressly authorized by statute or contract. The arbitrator shall have no authority to award punitive damages and each party hereby waives any right to seek or recover punitive damages with respect to any dispute resolved by arbitration. The parties agree to arbitrate solely on an individual basis, and this agreement does not permit class arbitration or any claims brought as a plaintiff or class member in any class or representative arbitration proceeding. Except as may be required by law, neither a party nor the arbitrator may disclose the existence, content, or results of any arbitration without the prior written consent of both parties, unless to protect or pursue a legal right. If any term or provision of this Section is invalid, illegal, or unenforceable in any jurisdiction, such invalidity, illegality, or unenforceability shall not affect any other term or provision of this Section or invalidate or render unenforceable such term or provision in any other jurisdiction. If for any reason a dispute proceeds in court rather than in arbitration, the parties hereby waive any right to a jury trial. This arbitration provision shall survive any cancellation or termination of your agreement to participate in any of our Programs. Miscellaneous: You warrant and represent to Us that you have all necessary rights, power, and authority to agree to these Terms and perform your obligations hereunder, and nothing contained in this Agreement or in the performance of such obligations will place you in breach of any other contract or obligation. The failure of either party to exercise in any respect any right provided for herein will not be deemed a waiver of any further rights hereunder. If any provision of this Agreement is found to be unenforceable or invalid, that provision will be limited or eliminated to the minimum extent necessary so that this Agreement will otherwise remain in full force and effect and enforceable. Any new features, changes, updates or improvements of the Program shall be subject to this Agreement unless explicitly stated otherwise in writing. We reserve the right to change this Agreement from time to time. Any updates to this Agreement shall be communicated to you. You acknowledge your responsibility to review this Agreement from time to time and to be aware of any such changes. By continuing to participate in the Program after any such changes, you accept this Agreement, as modified.

Üye, bu üyelik sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticari içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

Son güncelleme tarihi: 01.2023